СКАНДАЛОЗНО: Ласовска – Бранете го Мицковски веднаш!

СКАНДАЛОЗНО: Ласовска – Бранете го Мицковски веднаш!

Денеска поголема група на делегати и видни партиски членови побараа пред седиштето на ВМРО да се свика вонреден конгрес за да се утврди одговорноста на Мицковски за поразот на парламентарните избори.

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, во комуникација со жени сопартијки преку платформата Телеграм ги повикува активно да објавуваат статуси на социјалните мрежи од своите профили и од официјалните профили на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на Христијан Мицкоски.

Искочете со јавни статуси за поддршка на претседателот. На ваши профили и од страните на Унија на жени. Веднаш.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.