СКАНДАЛ НА ДАНСКИОТ ДВОР: Принцот откачи по снаата, па се обиде да ја бакне во уста

СКАНДАЛОЗНА приказна се шири низ странските медиуми: се чини дека принцот Јоаким од Данска е безнадежно вљубен во својата снаа, принцезата Мери.

СКАНДАЛ НА ДАНСКИОТ ДВОР: Принцот откачи по снаата, па се обиде да ја бакне во уста

Скандалозна недела во данскиот замок откако кралицата Маргарет реши да им ги одземе титулите на децата на својот најмлад син. Принцот Јоаким тврди дека неговите деца Николај, Феликс, Хенрик и Атина се „вознемирени“ по одлуката на кралицата.

Во екот на споменатиот скандал, принцот Јоаким (53) и неговата сопруга принцезата Мари (46) признале дека немаат добри односи со престолонаследникот Фредерик (54) и неговата сопруга Мери (50).

Меѓутоа, сега еден шпански магазин излезе со скандалозни тврдења. Имено, според нив, разделбата во кралското семејство на Данска настанала затоа што принцот Јоаким е „длабоко вљубен во својата снаа Мери!“

Фото: Per Morten Abrahamsen

Дури беше објавен и клип на кој се гледа дека Јоаким се обидува да ја бакне Марија на гала забавата на полкот на Кралската гарда.

Шпанскиот магазин потсети: – Очигледно пијан, изгледа дека помладиот син на кралицата Маргарет се обидел да ја бакне снаата во уста, но дека таа избегнувала колку што можела со слаба насмевка на усните, додека неговиот сопругата Мери била сведок на овој срамен чин.

Странските медиуми шпекулираат дека Јоаким бил „длабоко вљубен во својата снаа“ веднаш по свадбата на принцот Фредерик и Марија во 2004 година.

– Не помогна ниту тоа што во 2007 година ја објави свршувачката со една Французинка (принцезата Мари) која дури го има истото име и неверојатна сличност со неговата снаа – пишува магазинот.

Кралското семејство реши да ги демантира овие гласини со заеднички официјални посети на принцовите и принцезите на Данска.

Кралицата Маргарет и нејзиниот најстар син одбија да ги коментираат новите наводи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.