СКАНДАЛ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ВЕНЕЦИЈА: Најпосакуваниот музичар плукна колега, камерите снимаа се, изразот на лицето откри се

Како и секогаш, филмскиот фестивал во Венеција ни подари многу луксузни тоалети на актерки, но не потсети и на некои холивудски парови. Еден од нив е Хари Стајлс и значително постарата Оливија Вајлд, кои се заедно од почетокот на 2021 година.

СКАНДАЛ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ВЕНЕЦИЈА: Најпосакуваниот музичар плукна колега, камерите снимаа се, изразот на лицето откри се

Но, иако долго се зборуваше за тоа како нивната врска била бајка и како совршено се нашле, сега протече видео од нивната многу студена и незгодна средба во Венеција, на премиерата на филмот „Не грижи се мила“.

Имено, Оливија е режисерка на оваа извртена психолошка драма, а главни ликови на филмот се нејзиниот сакан Хари и актерката Флоренс Пју. Самиот филм доби различни критики, но она што многу повеќе ги заинтригира сите е чудното однесување на наводно заљубениот пар.

Протеченото видео од публиката на венецијанската Мостра покажува како Оливија и Хари се поздравуваат на толку незгоден и ладен начин што веднаш почнаа гласините дека тие всушност никогаш не биле заедно – сето тоа беше само промотивен трик за рекламирање на филмот!

Инаку, Оливија е дури 10 години постара од Хари, а нивната врска крена голема прашина во Холивуд. Да потсетиме, се дозна дека тие биле заедно во јули 2021 година, а имале десет години разлика. Освен тоа, Оливија има две деца од поранешната врска со проблематичниот Џејсон Судеикис.

СКАНДАЛ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ВЕНЕЦИЈА: Најпосакуваниот музичар плукна колега, камерите снимаа се, изразот на лицето откри се

Од самиот почеток на врската на Оливија со Хари, Џејсон сметал дека оваа љубовна приказна е несоодветна, па дури и сакал да и ги одземе децата поради тоа. Така тој и ги предаде документите за старателство пред неколку месеци додека Оливија беше пред публиката на сцената.

Отпрвин мислела дека пликот е дел од говор или промена на програма, но само неколку минути подоцна, на телевизија во живо што ја гледаат милиони луѓе, дознала дека нејзиниот поранешен ја тужи и сака да и го одземе она што и е најмило.

Џејсон наводно и рекол на Оливија дека е лоша мајка, ја искарал затоа што објавува провокативни фотографии на интернет, а една од работите што не му се допаѓа е тоа што таа живее со Хари Стајлс, кој не само што е помлад од неа, туку носи здолништа и ги лакира ноктите, кои актерот ги смета за „лошо влијание врз нивните деца“. Сепак, Џејсон го загуби првото рочиште на суд, а го исфрли и помладата девојка која го тешеше по разводот, па изгледа дека кармата си ја заврши работата.

СКАНДАЛ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ВЕНЕЦИЈА: Најпосакуваниот музичар плукна колега, камерите снимаа се, изразот на лицето откри се

Но, сега целата приказна добива нов пресврт, бидејќи интернетот се вознемири поради обвинувањата упатени кон Хари и Оливија дека всушност ја лажирале целата своја врска и решиле да бидат „заедно“ само за да привлечат повеќе внимание кон себе и нивниот нов филм.

Иако се уште не се знае дали овие обвинувања се основани, со сигурност можеме да кажеме дека видеото со кое се компромитираат е невообичаено, но можеби едноставно е дека тие се пред раскинување или дека не биле во добри односи таа вечер поради некоја кавга?

Освен тоа, камерите го снимиле Хари во моментот кога тој го плукнал во скутот колегата Крис Пајн, на што му претходеле забелешките на актерот кои очигледно го изнервирале познатиот музичар. Имено, Крис не го крие мислењето дека Хари ја добил улогата само поради Оливија, а во некои делови од прес-конференцијата едвај се воздржувал да не преврти очи на некои негови изјави.

Актерката изгледаше шокирано од тоа што го прави нејзиното момче и не криеше што мисли за тоа. Сепак, некои го оправдуваат неговото однесување бидејќи сметаат дека Крис го испровоцирал. „Тажно е што сум заглавен со човек кој штотуку откри што е глума“, изјави претходно русокосиот актер.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.