Скок од 44 места на Калин Ивановски на АТП листата

Скок од 44 места на Калин Ивановски на АТП листата

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски одново напредуваше на листата и забележа скок од дури 44 места. Младиот ас сега е на 415 позиција на АТП, додека нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа се искачи осум места и сега е на 252 позиција на ВТА листата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.