„Скопјанка“ повика да се иселат провинцијалците – за почист воздух! Која си ма ти да ги бркаш луѓето

Loading...

Чистење на населението од Скопје, за да се исчисти воздухот – со ваков необичен еколошки метод излезе скопјанката Шапкар на нејзиниот Фејсбук профил.
-Сакам сите што не се родени во Скопје и околината да си одат во своите градови и да го ослободат Скопје од градскиот метеж и јас сум сигурна дека дури тогаш воздухот во мојот роден град ќе се исчисти и нема повеќе да биде најзагаден град во светот, ова не го пишувам со лоша намера туку само затоа што сакам да се исчисти возудхот во Скопје и ние што сме од Скопје полесно да дишиме почист воздух кога ќе излеземе од своите домови!!! – порача скопјанката.
ИЗВОР: ДОКАЗ

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...