Скопјанка ја задавила својата мајка во нивниот дом

Loading...

Скопјанка ја задавила својата мајка во семејниот дом. Според информации на МВР, вчера утрото во 08:10 часот во Полициската станица Карпош 46-годишната А.И. од Скопје пријавила дека на ул. “Ристо Равановски“ во нивниот дом со давење ја убила нејзината мајка, 74-годишната В.И.
Од страна на полициски службеници од СВР Скопје излезено било на местото на настанот и во домот било затекнато починатото лице, а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.
По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција, а А.И. е задржана во полициска станица.

loading...