Скопје е жариште на коронавирус: Од новите 193 заразени, 140 се од главниот град

Loading...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19.
Од нив: во Скопје-140, Куманово-2, Дебар-1, Штип-6, Тетово-19, Струга-5, Велес-2, Охрид-11, Гостивар-4, Свети Николе-1, Ресен-2.
Досега во Скопје се заразиле 2137 граѓани. Активни случаи се 1425.

loading...