Скопје повторно на врвот на листата по загаденост

Колку состојбата со загадувањето во Скопје е алармантна покажуваат податоците објавени на страницата „Ер Вижал”. И синоќа и денес Скопје бил најзагаден град во Европа, а петти по загадување во светот.
Најзагаден град бил Лахоре во Пакистан, пред Делхи и Калкута во Индија. Од европските градови Сараево е на 15 место, Приштина на 19, а Белград на 28 место.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.