Славески се извини што ја кандидирале Данела, Ефтов му ги наброја сите извинувања на ВМРО

Откако Трајко Славески вечерва во емисијата Во центар се извини што го повикувал народот да гласа за Данела, му реплицираше Васко Ефтов набројувајќи му за кои свои политичари се има извинувано ВМРО_ДПМНЕ од независноста наваму.

Славески се извини што ја кандидирале Данела, Ефтов му ги наброја сите извинувања на ВМРО

Ефтов до Славески: “30 години се отепавте од извинување – се извинувате Данела, се извинувавте за Трифун, за Борис Трајковски се извинуваше Љубчо, за Груевски и за Мијалков се извинуваат дел од структурите на ВМРО… и за Љубе се извинувавте. Што е проблемот?”

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.