Славната актерка има 80 години, а погледнете како изгледа без шминка

Американската актека Џејн Фонда денес има 80 години, а благодарение на здравиот начин на живот, успеала да го сочува добриот изглед.
Таа е фитнес гуру и целиот живот го посветила на здрав начин на живеење, но признала дека направила неколку естетски корекции на лицето, за да изгледа посвежо и поодморено.
„Драго ми е што и понатаму изгледам добро за своите години, но нема да лажам, бев на операции.

 

View this post on Instagram

 

Here’s me the next morning. I couldn’t get my dress unzipped so I slept in it.. never wanted a husband in my life until now

A post shared by Jane Fonda (@janefonda) on

Го мразам фактот што сакав физички да се променам за да изгледам подобро. Сакам стари лица, лица кои се живи, но не бев доволно храбра за тоа“, признала неодамна Фонда.
Немаме често прилика да ја гледаме без шминка, но актерката не ја крие својата природна страна. Едно мора да признаеме, а тоа е дека оваа жена изгледа одлично, судејќи по тоа дека влегува во деветтата деценија од животот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.