Славниот диџеј во ресторан во Дубаи добил сметка од 238.000 евра: „Дозволувате ли плаќање на рати?“

Диџејот Чарли Слот ги изненадил сите кога во еден од најекслузивните ресторани во Дубаи добил сметка во вредност од околу 238.000 евра.
Слот на социјалната мрежа Инстаграм ја објавил сметката на која што се гледа дека се наоѓаат 53 шишиња шампањ, шише вотка, две шишиња текила, шише коњак и разна јапонска храна. Сметката била настаната во хотелот „Five Palm Jumeirah“.
„Кога фалењето и правењето важен ќе тргне на лошо“, напишал тој под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Charlie Sloth (@charliesloth)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.