Сладолед од смрзнати банани

Loading...

Потребни состојки:

2 банани
1лажица мед
2 лажици какао во прав
1 лажичка екстракт од ванила
1 шолја обезмастено млеко

Начин на подготовка:

Замрзнатите банани ставете ги во блендер и изблендајте ги, а потоа додадете ги состојките и повторно измешајте ги.По подготовката замрзнете го сладоледот во пластичен сад.Сервирајте со ореви, бадеми, лешници, чоколадо или намирници по ваша желба.

loading...