Сладолед се јаде во секое време: Лесен рецепт за сладолед со кафе

Loading...

Можеби не е сезоната на сладоледот, но сладолед се јаде во секое време, нели? Ако сакате да приготвите еден поразличен сладолед дома, погледнете го овој лесен и вкусен рецепт. Особено, ќе го обожаваат љубителите на кафето!
Сладолед се јаде во секое време: Лесен рецепт за сладолед со кафе
Потребни состојки:
250 милилитри инстанткафе
500 милилитри кефир или 250 милилитри грчки јогурт + 250 милилитри млеко
170 г кафеав шеќер


1/4 лажиче течна стевија
половина лажична мелено кафе (по избор)
Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во еден сад и промешајте ги.
Замрзнете, а пред да го јадете можете да го украсите со мелено кафе или по избор.

loading...