Сламени чанти не се само за на плажа: Викенд лежерни комбинации

Лето е кога во вашиот омилен викенд аутфит додавате сламена торба или чанта.
Дури и кога не сте на плажа, ова е моден додаток кој ви дава чувствo како да сте. Кога се почесто гледаме сламени чанти во уличната мода, веќе знаеме дека е лето…
Едноставно, сезоната на сламени чанти е отворена и ние обожуваме да ги комбинираме во сите наши летни комбинации. Викендот е совршено време за лежерен изглед и сламена чанта како главен акцент.
Ленени кошули и панталони, фустани со карнери, маички во пруги и џинс – звучат одлично во пар со сламени чанти.
А еве како тоа и би изгледало…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.