СЛАТКИ ПУКАНКИ КОИ ЌЕ ГИ РАЗБУДАТ СИТЕ ВАШИ СЕТИЛА: Ако сте љубител на пуканки, овој рецепт ќе ве воодушеви!

Loading...

Ако ви се досадни стандардните пуканки и сакате нешто поразлично, еве еден предлог за вас.
Потребни ви се пуканки и чоколадо. Ги подготвувате пуканките како и секогаш, а на крајот доаѓа чоколадото. За да успеат чоколадните пуканки, треба да го исечете чоколадото што е можно поситно. Следете го рецептот чекор по чекор и нема да погрешите.
Судејќи според видеото, тие изгледаат многу вкусно и убаво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DIYs, Crafts and Food (@diykill)

loading...