СЛОН ГО ИЗГАЗИЛ ДО СМРТ СВОЈОТ ТРЕНЕР: Мажот го удрил со стап по нозете, а потоа животното тешко 900 килограми се налутило (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Слон го прегази својот тренер до смрт откако маж го удри со стап!Камерата го снимила застрашувачкиот момент кога животно тешко повеќе од 900 килограми гази човек во сафари парк во јужна Индија. Слонот кој има 53 години го нападнал тренерот кој претходно неколку пати го удрил со бамбусов стап додека се обидувал да го врзе.На видеото, слонот го соборува човекот, го гази и на крајот го зема со багажникот и го фрла на земја. Се гледа и друг маж кој се обидува да го натера слонот да се оддалечи.

Дресер, кој имал 62 години, починал на самото место.Надлежните веднаш го затворија сафари паркот.– Затворањето на паркот е неопходно за да се обезбеди безбедност и благосостојба на слоновите и да се истражат сите потенцијални прекршувања на прописите поврзани со сафарито со слонови – соопштија локалните власти.Американски турист неодамна бил убиен во Замбија од слон кој ја извлекол од возилото и ја згазил!Џулијана Гле Турно (64) од Ново Мексико била со група туристи кои застанале во близина на мостот Марамба во Ливингстон за да набљудуваат стадо слонови кога едно од животните ненадејно ја нападнало.

Пронајдете не на следниве мрежи: