Слушнето го новиот хит на „Free Spirit“ со наслов „Beautiful Mind“

Еден вид летна сексипилност, нешто што ќе ве натера, откако ќе ја слушнете песната, веднаш да прегрнете некого. На самиот крај на летото, песната „Beautiful Mind“ од „Free Spirit“ е ново освежување.

Позади музиката и аранжманот на синглот кој настанал како  „случајна“ седенка во студио, стојат Александар Тарабунов и Ненад Пантовиќ. Текстот и вокалот се потпис на Ненад Пантовиќ.

Во песната се зборува за девојка која е привлечна, интелигентна, духовита, елегантна, а сепак, нејзината сексипилност не доаѓа само од тоа, ниту од начинот на кој зборува, одењето, насмевката. Нејзината уникатност доаѓа од нешто скриено и неостварливо.

Спотот е снимен во Грција, а главна улога има преубавиот модел Natali Russou.  Истиот го потпишува Зоран Зонде Стојановски.

Периодов, „Free Spirit“ подготвуваат уште два синглови, кои ќе бидат дел од истоимениот проект.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.