СМОКВАРСКА МУ ОДГОВОРИ НА ПЕТРУШЕВСКИ: Речникот на Бране придонесува за поделби во партијата и ширење омраза

Loading...

Поранешната потпретседателка на Унијата на Жени во Карпош и потсекретар на УЖ, Ели Смокварска му одговори на пратеникот Бране Петрушевски кој денес во улога на заштитник на Мицкоски го нападна Никола Тодоров.

“За односите во ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски кој е дефинитивно оптеретен со Никола Тодоров подолг временски период, нема доблест сам да му се обрати на Нино него праќа извесен Бране Петрушевски кој е тотален анонимус во партијата да го напаѓа…

Бране кој му еден од полојаните и гарант на платен список во партијата е ( како и многу други) е од него треба да зависи судбината на Македонскиот народ и Македонија
Околу врските со Заев кој на кого му служи, накратко да се знае дека баџанакот на Мицко од Струмица вози квадрицикл заедно со Зоки секоја недела , додека Нино нема никаква допирна точка со З.З.

Треба Бране да провери кој е линкот помегу погоре наведените.. И секако Бране без нервози ВМРО е партија на сите членови и секој има право на различно мислење , секако дека треба и твоето да се почитува, само растерети се од навреди , бидејки со таков речник дури и да не е твој ВМРО губи, и баш таков речник допринесува за поделби во партијата и ширење омраза.” – пишува Смокварска на Фејсбук.

Прочитајте уште и:

ТОДОРОВ: Обврска на ВМРО е да ги штити националните интереси на Македонија

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...