Смути од лубеница

Loading...

Состојки
2парчиња лубеница
2ливчиња мента
100 мл сок од лимета
3-4коцки мраз

Едноставна подготовка, а вистинско уживање на непцето. Здрав напиток, кој помага да се отстранат токсините од телото. Лубеницата е една од најздравите намирници. Има малку шеќери,а останатото е вода.
Подготовка:
1. Ставете ги сите состојки во нутрито и блендирајте.
2. Изладете со коцки мраз или ако имате апаратче за кршење на мраз, тогаш искршете и додајте го.
Нека ви е слатко.

loading...
Loading...