Советник на Чулев e заразен со коронавирус

Loading...

Советник на Чулев e заразен со коронавирус

Чулев информираше дека негов советник е позитивен на КОРОНАВИРУСОТ. Според него советникот не се инфицирал на работа.

На работа лицето последен пат било на втори јуни. Тестот му е направен на 6 јуни. Со министерот последен пат се виделе на 24 мај. Со што е веројатно дека не е доведено во прашање здравјето и на министерот.

Нема ниту едно лице од Кабинетот на министерот во изолација во моментов.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...