Совршениот домашен сос за омилените бургери: Многумина не го знаат овој трик!

Тајната на вкусниот бургер не се крие само во добрата подготовка на местото, туку и во сосот кој се служи со истиот.
ногумина се обиделе да откријат како се прави сос за бургер во домашни услови, а во овој текст конечно ќе ви биде откриена тајната. Овој рецепт бил популарен на „YouTube“, каде што го виделе преку 3.000.000 луѓе, а е многу лесен за подготовка. Тајната е во една „трик“ состојка, а тоа е бафало сосот.

Потребни состојки:
4 лажици мајонез
2 лажици кечап
1 лажица сенф
1 лажица бафало сос
1 лимон
1 лажичка лук во прав
½ лажичка сол
½ лажичка бибер
½ лажичка сладок мелен пипер.

Подготовка: Во сад измешајте мајонез, кечап, сенф, бафало сос, сок од лимон, лук во прав, сол, бибер, мелен сладок пипер и добро измешајте сè. Сосот е готов.

Пронајдете не на следниве мрежи: