Совршен ручек без месо – лесен оброк

Loading...

350 гр пиперки
5 јајца
1 павлака
100 гр рендан кашкавал
1 лажичка прашок за печиво
сол
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Разматете јајца, додајте прашок за печиво, посолете, ставете павлака и соединете. Намастете плех, па наредете по две пиперки, преку нив ставете кашкавал па прелијте со претходно разматената смеса. Повторувајте го процесот додека имате материјал.
Печете на 200 степени 20-25 минути.

loading...