СОЗДАДЕТЕ ДОБРА КАРМА ВО ВАШИОТ ЖИВОТ, ИМА 4 ЕДНОСТAВНИИ НАЧИНИ: Ќе почнат да се појавуваат позитивни работи и прекрасни луѓе!

Како да создадете добра карма – има 4 начини да ве следи добра енергија! Доброто секогаш враќа добро…

Кармата е плод на нашите постапки – кога правите добри работи и ширите позитивна енергија, таа ви се враќа. Истото важи и за негативните вибрации – вие избирате! Сè доаѓа од мислите, вклучително и позитивни и негативни вибрации. За да се спротивставиме на оваа негативна енергија, можеме да создадеме позитивна карма за да почнат да се појавуваат добри работи и луѓе во нашите животи.

Постојат начини да создадете добра карма во вашиот живот – еве 4 одлични совети:

Секогаш кажувајте ја вистината – Лагата, без разлика колку понекогаш ја сметате за најдобар избор, секогаш зрачи со негативна енергија. Кога ја зборувате вистината, привлекувате добри луѓе, позитивна енергија и доверба. Исто така, прави да се чувствувате подобро знаејќи дека навистина живеете без да морате да прикривате лаги. Лажењето е исцрпувачко и може да донесе само товар.

Живејте со цел – Што и да правите во животот, правете го тоа темелно и со јасни намери. Не плашете се да ги следите своите цели и да им помогнете на другите да ги постигнат своите. Кога ќе ја пронајдете вашата цел, вашата вистинска мисија во животот, живејте според неа. Тоа е начинот на добра карма.

Помогнете им на другите и бидете сочувствителни – помагајќи им на луѓето, добивате добра карма – доброто добро враќа. Кога им помагате на другите луѓе во неволја, или за остварување на соништата, вие всушност си помагате себеси. Тоа не значи дека очекувате нешто за возврат за вашата помош, туку дека создавате добра и поволна енергија. Кога правиме нешто добро за другите, ние сме исполнети со цел, тогаш во никој случај не сме празни, туку се чувствуваме исполнети. Имаме тешки битки што треба да ги водиме секој ден, но не заборавајте да покажете добрина и сочувство.

Не ја губете од вид поголемата слика на животот – Дури и кога ќе се појават проблеми, неволји и тешкотии во животот, запомнете дека тоа е привремено и продолжете да ја живеете вашата мисија. При раѓањето ние сме извор на чиста љубов и енергија – продолжете да бидете тоа во текот на вашиот живот. Не очајувајте кога деновите се сиви и наидете на препреки, запомнете дека и тогаш имате шанса да бидете најдобрата верзија од себе.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.