Солено смути за добро утро-ќе ве држи сити, а не дебелее

Смути кое е поразлично од сите други. Солена варијанта:

СОСТОЈКИ:
1 краставица
пола шолја вода
1 шолја јогурт
1 лук по желба
ПОДГОТОВКА:
Излупете ја и ситно исечете ја краставицата, па ставете ја во блендер со половина шолја вода и една шолја јогурт.
Може да си додадете и лук по желба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.