Солза Грчева бара да се протера евроамбасадорот од Македонија

Дали станува за потреба да се привлече внимание не знаеме, но се чини дека Солза полека полека застранува. Каде ќе се приклучува Македонија? Ќе станеме изолирано острово. Или се бара начин да се добие аплауз од насобраните луѓе што протестираат, како и по некој лајк повеќе на Фејсбук.

Солза Грчева од времето кога беше пратеник на СДСМ.

– За ова треба да одговараат и ви ветувам дека ќе одговараат, нема веќе циле миле. Договорите се хартија која секој момент може да заврши во Вардар. Не треба преговори, треба да се протера евроамбасадорот од Македонија – беа нејзините зборови…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.