Солзи и аплауз кој траеше бескрајно- емотивна комеморација по повод смртта на Оливер

Loading...

Во хрватскиот народен театар денеска се одржа комеморација по повод смртта на славниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ.
Во Хрватска денеска е национален ден на жалост, а по тој повод знамињата се на половина копје, а медиумите преку неговите песни се опростуваат од легендата.


Целиот политички врв беше дел од комеморацијата, а меѓу нив беше и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ, како и премиерот Андреј Пленковиќ.

 

loading...