Сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

Loading...

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во северните делови, ќе има локален пороен дожд и појава на грмежи. УВ=7
Утринската температура ќе се движи од 11 до 17 степени, а дневната температура ќе се движи од 22 до 31 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. УВ=7
Утринската температура ќе достигне до 14 степени, а дневната температура до 30 степени.
Во следните денови во претпладневните часови ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

loading...