Сончево време со утринска магла по котлините

Времето денеска ќе биде сончево и тивко. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22 степена.
Во Скопје и околина во раните претпладневни часови ќе биде магливо, а потоа сончево и тивко. Максималната тепретаура ќе достигне до 15 степени.
Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со слаб ветер, што ќе услови по котлините да има појава на магла и ниска облачност, особено во ноќните и претпладневните часови.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.