Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Продолжува периодот на стабилно и сончево време со ниски утрински температури. За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со умерена до значителна облачност.
Ќе дува и умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Tемпературата ќе се движи од 8 до 15 степени.
Во Скопје слично време со температура до 10 степени.
Во следните денови времето ќе биде слично со појава на магла по одделни котлини каде температурата ќе биде пониска и во текот на денот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.