Сончево и потопло време со мала облачност

Loading...

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.
Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

 

loading...