Сончево и топло време, утре повремен локален дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Утринските температури ќе се движат од пет до 15 степени, а максималните дневни ќе достигнат 26 степени.
Во Скопје слично време со максимална дневна температура до 26 степени.
Во среда времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.