Сончево и топло со температура до 30 степени

Loading...

Денеска сончево и топло, не очекуваат уште потопли денови
Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од 5 до 12, а дневната од 21 до 30 степени Целзиусови.
И во Скопје и околината ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе достигне до 9, а дневната до 28 степени.
Во наредните денови ќе се задржи сончево и топло време со пораст на дневната температура.

loading...