Сончево и топло со умерен северен ветер

Loading...

Времето во земјава денес ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната од 24 до 35 степени Целзиусови. УВ индексот ќе достигне вредност 8.
И во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

loading...