Сончево и топло со умерен јужен ветар

Loading...

Денес во земјава времето ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен јужен ветар. Утринската температура ќе се движи помеѓу 5 и 13 степени, а максималната дневна ќе достигне до 31 степен Целсиусов.
И во Скопје и околината ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен јужен ветар. Утринската температура ќе биде околу 11 степени, а во текот денот ќе достигне до 29 степени.

loading...