Сончево и топло, температура до 30 степени

Loading...

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.
Во Скопје и околината слично време со темепратура до 28 степени.

loading...