Сончево, но студено време

Претежно сончево ќе биде времето денеска. Во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла.
Утринските температури ќе се движат од -9 до -1 степени.
Во Скопје слично време со утринска температура од -6, а максимална дневна 8 степени.
Слично време ќе се задржи и во текот на утрешниот ден. Во сабота облачноста ќе се зголемува, а за недела и понеделник метеоролозите најавуваат променливо облачно со повремен дожд.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.