Сообраќајка кај “Мавровка“, се чека увидна екипа од МВР

Loading...

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот “Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар “Мавровка“ во Скопје, објави “Алсат М“.
Во моментов сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи едната коловозна лента е блокирана. Секој момент се очекува пристигнување на увидна екипа од МВР.

loading...