Сообраќајка кај “Мавровка“, се чека увидна екипа од МВР

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот “Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар “Мавровка“ во Скопје, објави “Алсат М“.
Во моментов сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи едната коловозна лента е блокирана. Секој момент се очекува пристигнување на увидна екипа од МВР.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.