Соработка која трае 45 години, Баерн продолжи со Кока-кола

Баерн Минхен и американската компанија Кока-кола, решиле да ја продолжат соработката започната пред 45 години.

Раководството на баварскиот фудбалски гигант и претставниците на компанијата, договориле во следните три години реклама на Кока-кола да има на стадионот на Баерн. Покрај рекламата, еден од најуспешните светски брендови ќе го задржи правото неговото лого  да се најде на производите кои ги продава клубот. 
Макфакс
Баерн Минхен и американската компанија Кока-кола, решиле да ја продолжат соработката започната пред 45 години.

Пронајдете не на следниве мрежи: