Соседката Јагода скршена од болка раскажува како Дивна Карлеуша ги минала последните денови (ВИДЕО)

Loading...

Радиоводителката Дивна Карлеуша почина во својот дом во 61-та година од животот по долгата битка со тешката болест, а нејзината ќерка Јелена е неутешна откако дозна за болната вест.
Јагода Илиќ , соседката на Дивна Карлеуша е многу тажна заради нејзината смрт, а за Дивна има само пофални зборови. Вели била прекрасна соседка, љубезна и дека често доаѓала во нивната продавница.
Ова е последниот пост кој го објавила Дивна, а на него, нормално, незината убавица.

 

 

 

loading...