Сос за паста од само три состојки

Loading...

СОСТОЈКИ:
800 гр домати од конзерва, излупени
1 главица кромид
6 лажици путер
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Кромидот пресечете го на половина, додајте путер и домати. Во тенџере динстајте на средна температура околу 45 минути. Мешајте повремено, а на крај извлечете ги парчињата кромид од тенџерето, а со остатокот од смесата прелијте ги тестенините.
Добар апетит!

loading...