Со децении молчи за своите години: Конечно е откриено кога е родена славната водителка

Loading...

Речиси секоја жена на Балканот барем еднаш ја цитирала познатата водителка и ТВ-лице Рушка Јакиќ и нејзината реченица „Добро утро, убавици“. Таа е позната по својот ексцентричен стил, но и по нејзините ставови кои многу отстапуваат од балканските стандарди.
Поранешната водителка на емисијата „Љубов и мода“, старата дама од Белград и госпоѓа со стил, е позната по својата исклучителна самодоверба и промовирање на потребата човекот да се сака и почитува себеси за да го очекува истото од другите.
Она што е многу интересно во животот на Рушка Јакиќ е тоа што таа никогаш јавно не кажа колку години има. Сега во медиумите се појави информација дека таа е родена во 1938 година, што значи дека има 83 години.


Не се срами да прави провокативни фотографии како модел, па секогаш беше подготвена да ги скрши сите табуа и предрасуди.
Таа е единствената која успеала да направи интервју со себе, во кое покажала снимка од нејзината пластична операција.
Поранешната ТВ ѕвезда се омажи три пати, додека сегашниот емотивен статус го нарекува – среќно разведена.

loading...
Loading...