Со какви временски услови ќе го започнеме октомври?

Loading...

Во својата најнова временска прогноза УХМР предвидува сончево и топло време во земјава, кое ќе се задржи се до крајот на следната недела. Во наредните денови ќе има пораст на дневната температура која ќе достигне до 32 степени Целзиусови. Минималната утринска температура, пак ќе се спушти до 5 степени.

loading...