Со мобилен телефон сакале да ги снимаат поплавите, па се удавија

Најмалку 17 лица загинаа, а 74 се повредени во големите поплави што ги зафатија јужните делови на Иран.
Според иранската државна телевизија, најголемиот број од загинатите настрадале додека се обидувале со мобилните да ги снимат поплавите.
Во поплавите во близина на градот Шираз, голем број лица се водат за исчезнати

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.