Со оваа ДИЕТА СО КРАСТАВИЦИ се е можно: За 7 дена ќе ослабнете исто толку килограми?

Краставицата содржи хранливи материи како што се витамините Ц, Е и Б, калциум, магнезиум, цинк, а има и детоксикациски својства.
Ако редовно консумирате краставица, таа ќе ви помогне да го исчистите организмот од разни токсини, но ќе го забрзате метаболизмот. Го отстранува и вишокот вода, што значи дека е состојка која мора да се користи во сите диети и програми за детоксикација.
Како што велат луѓето со оваа диета, краставицата помага да изгубите до седум килограми за само една недела.
Ова е планот за диетата:
Појадок: чинија салата од краставици и две варени јајца.
Ужина: едно јаболко или праска и пет сливи.
Ручек: чаша салата од краставици и парче тост.

Ужина: шејк од краставици.
Вечера: 300 грама од кое било овошје.
А салата од краставици треба да изгледа вака:
400 грама краставица.
200 милилитри јогурт или кисело млеко
кромид
малку сол.
Подготовка на шејк од краставици:
Во блендер ставете една краставица, една рака спанаќ, едно јаболко и кога ќе се измешаат состојките веднаш испијте ги.
Пред да започнете со оваа диета задолжително консултирајте се со лекар.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.