Со BMV прегазил две млади девојки и избегал

Loading...

Скопјанецот вчера попладне со автомобил БМВ удрил во пешаци, па избегал.
Се работи за А.П.(48) кој ги прегазил вчера А.З.(22) и С.Т.(21), двете од Скопје, па веднаш избегал од местото на настанот на булеварот „Кочо Рацин“. Подоцна сам се пријавил во полиција.
-Во незгодата, С.Т. се здобила со тешки телесни повреди, а А.З. се здобила со телесни повреди и биле пренесени во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

loading...