Според РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА И ВОДНИ УСЛУГИНА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ако читате на свеќи нема да имате голема сметка за струја…

Според РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА И ВОДНИ УСЛУГИНА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ако читате на свеќи нема да имате голема сметка за струја…

РКЕ – орган кој има скоро неограничена моќ и право да ви се меша во животот преку своите генијални откритија како да ве натера да живеете на свеќи

Државава влегува во зона на апсурди. РКЕ си зададе мисија да ве научи да живеете без струја. Затоа што ако според нив повеќе трошите повеќе треба да плаќате. Па така ако повеќе готвите, се бањате или перете, ќе плаќате повеќе.

Ако не се бањате, ако не јадете, или ако не перете значи ќе платите помалку! Тоа ли беше пораката? Како може вака анахроно да се објаснува поскапувањето на струјата. Наместо да се гонат дивите потрошувачи, да се носи стратегија за производство, наместо да се стимулира и помага поединечниот потрошувач и семејства, тие АЈНШАТЈНИ им текнало да ви наплатат повеќе ако трошите повеќе.

Е па ај ако не да ги изгаснеме бојлерите и ќе се бањаме во Вардар. Хммм, чист е Вардар нели? Има и плажи и се…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.