Спремен за 5 минути – наутро наместо кафе пијте го овој пијалок: Ќе ви даде енергија за цел ден, а има и слатка банана!

Loading...

Пијалокот од мача и банана ги содржи сите состојки за потребната енергија во текот на денот. Во исто време, мачата, покрај бројните здравствени придобивки, е одлична и како замена за кафе. Ќе ви ја даде целата сила што ви е потребна!
Состојки:
1 замрзната сецкана банана
1 лажичка мача во прав
1 чаша свеж спанаќ
2 лажички ленено семе
1 лажичка екстракт од ванила
3/4 чаша незасладено млеко од бадеми
(или повеќе ако е потребно)
Подготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека не се изедначи. Додадете коцки мраз по желба. Уживајте!

loading...
Loading...