ГЕОРГИНА ЖЕСТОКО ПО ТРЕНЕРОТ НА ПОРТУГАЛИЈА: Срамота е што Кристијано не играше цел меч (ФОТО)

 
 
Освен што самиот прави неспортски потези на теренот кога работите не му се по кеиф, како што беше предвременото заминување во соблекувалната по синоќешната победа на Португалија над Швајцарија (6-1) за пласман во четвртфиналето на Мундијалот во Катар, додека неговите соиграчи славеа со навивачите, Кристијано Роналдо има и помош од најблиските, кои незадоволството го изразуваат преку социјалните мрежи.

Ако во минатото негов најдобар „војник“ за вакви офанзиви беше неговата сестра, таа улога сега ја презеде сопругата Георгина. Таа по синоќешната пресметка на Инстаграм го нападна португалскиот селектор Фернандо Сантош за одлуката да го почне натпреварот без Кристијано во стартниот тим.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.