Србин предизвика страотна сообраќајка во Германија, еден загинат и неколку повредени (ВИДЕО)

Српскиот државјанин 29- годишниот Слободан И. доцна синоќа предизвикал страотна сообраќајна несреќа на автопат во Германија, јавуваат германските медиуми. Тој со автомобилот удрил во друг автомобил кој се движел пред него, бидејќи не забележал дека патот се стеснува и од три се стеснува на две ленти.
Откако удрил во автомобил марка “Форд“ тој летал 180 местри, па се превртел на покрив. Возачот на “Фордот“ загинал на лице место, додека сопатниците се тешко повредени.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.