Србија забрани влез на државјани на Франција, Германија, Словенија, Австрија, Шпанија, Грција и Швајцарија

Српската Влада денеска донесе одлука поради пандемијата со КОРОНА вирусот да го забрани влегувањето на нејзина територија на државјани на Франција, Германија, Словенија, Австрија, Шпанија, Грција и Швајцарија кои се сметаат за ризични држави. 

Во Србија веќе се појави недостаток на одредени основни производи и поради тоа е донесена одлука да се лимитира извозот. Со еден збор ова е понатамошно затворање на границите и трговијата.

На сила е и забраната за странските државјани кои престојувале во Кина и Кореја. А претходно беше донесена забрана и за државјани кои престојувале во Италија, Исламска Република Иран и Романија…

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

Хавиер Солана е заразен со корона вирусот

Трамп прогласи вонредна состојба во САД поради коронавирусот

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.